Zdobienia

Druk UV.
Druk UV to bezdotykowa metoda znakowania, która polega na bezpośrednim drukowaniu obrazu z pamięci komputera na powierzchnię produktu – dzięki temu jakość wykonania jest niemal fotograficzna. Następnie tusz, którym wykonany był nadruk jest utwardzany pod wpływem światła UV, co uodparnia go na wodę, wilgoć czy promienie słonecznezdobienie druk UV1.Podczas znakowania gadżetów metodą druku UV możemy posłużyć się plikami wektorowymi lub skorzystać z wysokiej jakości map bitowych (rozdzielczość nie mniejsza niż 300 dpi) przy zachowaniu oryginalnych rozmiarów znakowania. Drukarki cyfrowe bazują na kolorach CMYK, dlatego też kolory PANTONE, HKS, RGB i inne zostaną zamienione automatycznie na paletę CMYK, co może spowodować drobne różnice w barwach, na które nie mamy wpływu. Przygotowując pliki pod druk UV należy uwzględnić 2 mm w spadach projektu.

 

 

Etykieta cyfrowa.

Jedną z możliwości wykorzystania technologii znakowania laserowego i druku cyfrowego jest wykonywanie różnego rodzaju etykiet. Podczas znakowania gadżetów za pomocą etykiet możemy posłużyć się plikami wektorowymi lub skorzystać z wysokiej jakości map bitowych (rozdzielczość nie mniejsza niż 300 dpi) przy zachowaniu oryginalnych rozmiarów znakowania. Drukarki cyfrowe bazują na kolorach CMYK, dlatego też kolory PANTONE, HKS, RGB i inne zostaną zamienione automatycznie na paletę CMYK, co może spowodować drobne różnice w barwach.

1. Etykzdobienieetykieta1iety –  foliowany papier samoprzylepny. Nadruk w full kolorze wykonywany jest za pomocą drukarki cyfrowej. Grupy znakowania ET (N1) do 29 cm2 i ET(N2) powyżej 29 cm2. W przypadku grupy ET(N1) do wyboru jest 7 różnych rozmiarów etykiet: 70×42, 70×37, 70×31, 66×38, 52×30, 48×25, 38×21, natomiast etykiety z grupy ET(N2) wykonywane są w dowolnym rozmiarze i kształcie.

2. Etykiety – plakietki na samoprzylepnym laminacie grawerskim, przy użyciu grawera laserowego CO2. Plakietki są estetyczne i sprawdzają się w przypadku artykułów, na których nie można wykonać znakowania innymi metodami. Wystarczy je umieścić na opakowaniu lub bezpośrednio na produkcie. Grupa znakowania ET(P).

3. Etykiety wypukłe (doming) –tworzone są na papierze samoprzylepnym z wcześniej przygotowanym nadrukiem w full kolorze, który następnie jest zalewany warstwą żywicy poliuretanowej. Dzięki temu naklejki mają wyraziste kolory, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Grupy znakowania: DO, DO1USB, DO2USB.

Grawerowanie laserem.

Grawerowanie laserowe to metoda znakowania wykorzystująca wiązkę laserową. Sterowanie komputerozdobienielaserwe pozwala precyzyjnie usunąć materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu. Posiadamy lasery typu YAG i CO2, które pozwalają na wykonanie graweru na takich materiałach jak: metal, drewno, szkło, skóra, karton, tworzywa sztuczne, laminaty grawerskie i guma stemplarska.

Oznaczenia grup znakowania: L1, L2, L3, L1USB, L2USB.

 

Haft.
Technika, w której logo jest haftowane na przedmiocie. Haft może być stosowany na tekstyliach, czapkach oraz torbach. Cena haftu zależy od ilości ruchów igły oraz rozmiaru logo. Maksymalna zdobieniahaftliczba kolorów to 15. Do tego, by odtworzyć obraz na przedmiocie konieczny jest specjalny program. W przypadku obszarów w pełni zakrytych lub korzystania ze złotych lub srebrnych nici koszt tej techniki może być wyższy.

 

 

 

Naklejki epoksydowe
To kombinacja wydruku logo na naklejce i dwu-składnikowej „kropli” epoksydowej nałożonej na naklejkę. Warstwa epoksydowa tworzy przezroczysta szybkę. Szybka jest idealnie przezroczysta, chroni naklejkę i dodaje trzeciego wymiaru do nadruku. Naklejka może być wielokolorowa. Całość przykleja się do przedmiotu.

Sitodruk.
Może być wykonany wyłącznie na płaskich powierzchniach. Stosowany jest na większości materiałów w jednym lub w wielu kolorach. Projekt jest umieszczany na siatce materiałowej, naciągniętej na ramę sitodrukową. Siatka pokryta jest światłoczułą emulsją. Folię z projektem kładzie się na siatce, a cała powierzchnia jest wystawiana na działanie światła UV. Farba drukarska jest wtłaczana poprzez siatkę na produkt, co umożliwia nadruk projektu. Sitodruk jest głównie wykorzystywany na produktach tekstylnych i nylonowych. Jest to popularne i szybkie w realizacji rozwiązanie do drukowania logo oraz przekazów reklamowych, znakomicie nadaje się do nadruku dużych powierzchni.

Sublimacja
Technika, w której tusze sublimacyjne są nakładane na powierzchnie z poliestru, polimeru lub polimeru powlekanego, przy wykorzystaniu gorącej prasy (musi nastąpić odpowiednie połączenie gorącej temperatury, czasu i ciśnienia). Połączenie to powoduje, że tusze zmieniają konsystencję ze stałej na gazową, co pozwala im wniknąć w pory polimeru w wysokiej temperaturze. Po ostudzeniu, pory zamykają się i gaz powraca w stan stały. W skutego tego powstaje trwały, solidny obraz w pełnym kolorze, odporny na zadrapania. Technika ta nie jest odpowiednia dla naturalnych tkanin lub nie powleczonych materiałów, gdyż nie mają one porów

Tampondruk
Popularna technika drukarska, która może być wykorzystywana do druku na niemal każdej powierzchni, na materiale o dowolnym kształcie lub rozmiarze. Projekt umieszcza się fotograficznie na “kliszy”. Tampon dociska projekt z kliszy do przedmiotu. Dzięki wykorzystaniu poduszek w różnych kształtach, możliwy jest nadruk na rozmaitych kształtach i formach, od długopisów do toreb. Oprócz tego, istnieje możliwość drukowania w jednym lub wielu kolorach na większości produktów. Większość plastikowych przedmiotów w naszych katalogach została nadrukowana z zastosowaniem tej metody. Jest to najpopularniejsza metoda nadruku, ponieważ jest szybka i ekonomiczna. Tampondruk można wykorzystywać na przedmiotach wykonanych z plastiku oraz metalu. Nie można zagwarantować adhezji farby na wszystkich metalowych przedmiotach.

Tłoczenie.
Przy tłoczeniu projekt jest nanoszony na artykuł za pomocą specjalnej kliszy (metalowa płytka). Tłoczenie to technika szczególnie przydatna w przypadku produktów wykonanych ze skóry. Jednak nie nadaje się do wszystkich skórzanych przedmiotów, a także nie daje możliwości powielania wzorów w kolorze. Jest to bardzo atrakcyjna technika, dająca wyrafinowany efekt na skórzanych artykułach.

Transfer.
Przy wykorzystaniu transferu projekt jest nadrukowywany na papierowy nośnik obrazu. Następnie obraz jest przenoszony za pomocą specjalnej prasy funkcjonującej w warunkach ciepła. Technika ta jest głównie wykorzystywana przy wykonywaniu nadruków wielokolorowych na produktach tekstylnych oraz parasolach. Umożliwia bezproblemowy nadruk na materiałach tekstylnych o nierównej powierzchni. Jest to wyrafinowane rozwiązanie drukarskie pozwalające uzyskiwać wyniki wysokiej jakości.

Transfer cyfrowy.
Przy użyciu plotera logo jest nadrukowywane techniką cyfrową na przylepną plastikową powierzchnię i jednocześnie jest wycinany. Po wycięciu transferu do wymaganego kształtu, jest on przenoszony z użyciem żelazka. Nie wszystkie kształty logo są odpowiednie dla tego procesu, jako że nietypowe kształty wiążą się z dodatkowy komplikacjami. Transfer cyfrowy pozwala na nadruk w pełnej kolorystyce przy wysokiej rozdzielczości. Jest to system wydajny kosztowo, pozwalający na druk obrazów w pełnym kolorze przy krótkoterminowych zamówieniach na produkty tekstylne.

 

 

 

 


Kategorie